Sokol Pražský

Oficiální stránky basketbalového klubu
Sokol Pražský
www.spbasket.cz

Příští zápas

BASKET Brno vs Sokol Pražský U17

Datum a čas konání: 3.3.2024 12:00
Místo: SH Morenda
Rozhodčí: Klapetek, Bešina

Potvrzení třetí pozice kadetů

Potvrzení třetí pozice kadetů

Kadeti mají za sebou další dvě utkání základní části extraligy. V sobotu zavítali na palubovku Slavoje Litoměřice a v neděli se představili v Liberci proti místním Kondorům. V obou zápasech si připsali vítězství. Zároveň těmito výhrami si pojistili nejhůře třetí místo po základní části, která bude končit za 4 týdny.

replica watches https://amazingclock.org

 

Slavoj Litoměřice vs Sokol Pražský 60:69 (20:17, 29:36, 43:54)

Do sobotního zápasu jsme nastupovali s vědomím, že hrajeme proti celku, který je aktuálně v tabulce hned za námi na 4. místě, takže jsme čekali těžké utkání. Od úvodní minuty se hrál slušný dorostenecký basketbal. Soupeř se v první čtvrtině dostal do vedení díky úspěšné střelbě z dálky a naším hloupým ztrátám. Zároveň jsme bojovali s obranou 1 na 1, i když hráči na to byli na předzápasové poradě upozorněni. Pomohla nám až změna taktiky v týmové obraně a především zrychlením přechodu na útočnou polovinu a slušná práce na útočném doskoku. V poločase jsme tak vedli o pět bodů. Třetí čtvrtina se odehrávala v naší režii. Soupeř však stále hrozil střelbou z perimetru a my jsme stále měli problém být více zodpovědní na míč a „tropili“ tak jednu ztrátu za druhou. V zápase jsme se podle technického zápisu dopustili celkem 26 ztrát a to je v této kategorii již naprosto nepřípustné číslo!! Přesto jsme do poslední čtvrtiny šli s 11bodovým vedením. Litoměřice však ve čtvrté čtvrtině trefili 4 tříbodové střely a my jsme znejistili. Začali jsme se ukvapovat a opět produkovat zbytečné ztráty, místo abychom ustáli soupeřův tlak. Po time outu jsme se však konečně trochu uklidnili a zápas dovedli do vítězného konce.

Statistiky z utkání Slavoj Litoměřice vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Barac, 2. Gottfried, 3. Burda

 

Kondoři Liberec vs Sokol Pražský 58:72 (23:11, 36:25, 44:53)

V neděli v Liberci jsme do zápasu nastoupili s přístupem, že jsme si nejspíš přijeli zahrát přátelské utkání. Po hřišti jsme se pohybovali pomalu až ležérně. V obraně jsme jen čekali, zda si soupeř neukopne míč a vůbec jsme neplnili nebo spíš flákali taktiku, kterou jsme si stanovili před zápasem. Například klíčový hráč Liberce Noumeros nám dal za poločas 11 bodů, i když jsme se na něj připravovali. Kondoři proti nám nastoupili bez bázně a hany a jasně nás první poločas převyšovali. My jsme hráli naivně, opatrně a především nedůrazně po celém hřišti. V poločase jsme si proto hodně důrazně museli vyříkat, že takhle určitě hrát nemůžeme a především hráči se museli vnitřně trochu naštvat. A pomohlo to! Do druhého poločasu jsme vstoupili jako jiné družstvo. Konečně jsme začali aktivně a agresivně bránit a nutili jsme tím soupeře k chybám. Ty jsme trestali úspěšnými rychlými protiútoky. Prvních pět minut třetí čtvrtiny jsme vyhráli 16:0!! Dostali jsme se tím do vedení a začali soupeřovi odskakovat. Podařilo se nám rozhodit i libereckého Noumerose, který se spíš soustředil na kritizování spoluhráčů než na svůj výkon na útočné polovině a za druhý poločas dal jen 2 body. Soupeř se ještě pokusil ve čtvrté čtvrtině zmobilizovat své síly, my už jsme si ale vítězství pohlídali.

Statistiky z utkání  Kondoři Liberec vs SP

Hodnocení hráčů podle trenéra: 1. Manas, 2. Burda, 3. Barac

 

Jak už jsem psal v úvodu, tak víkendové výsledky nám 4 kola před koncem základní části zajistili nejhůře třetí místo v tabulce pro play off. Nyní však je potřeba, aby si hráči uvědomili, že sezóna se pomalu blíží směrem k té hlavní a zajímavější části - play off, a proto musíme začít více na sobě pracovat, protože zápasy ve vyřazovací části se jen „srdíčkem“ vyhrávat nedají!

Diskuze

Tabulka

1. Sokol Písek Sršni 5 402:349 9
2. GBA Lions Jindřichův.. 5 434:386 8
3. BK NH Ostrava 5 390:383 8
4. USK Praha 5 352:349 8
5. Sokol Pražský U17 5 413:378 7
6. BK Synthesia Pardubice 5 393:416 7
7. BK Snakes Ostrava 5 356:433 7
8. BASKET Brno 5 323:369 6

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 137348
Posledních 30 dnů: 3205 | Posledních 7 dnů: 2428 | Poslední den: 41

© 2024 Sokol Pražský | Všechna práva vyhrazena | misakacaba@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne